Aqua Aerobik

aqua aerobik czeladź, ćwiczenia w wodzie,basen czeladź, basen  sprzymierzeniec fitnesu, ćwiczenia odciążające kręgosłup, zdrowe plecy, spalanie kalorii

 

Zajęcia odbywają się na całkowicie odremontowanym basenie ( wymieniony system filtracji, ogrzewania, niecka basenowa, szatnie, przebieralnie).

Ćwiczenia w wodzie, rozwijają wszystkie partie ciała, odciążają kregosłup. Nikogo nie dziwi wykorzystanie wodnego środowiska do ćwiczeń. Pływanie cieszy się ogromną popularnością, a ćwiczenia w wodzie są stosowane od dawna jako forma rehabilitacji.


AQUA AEROBIK nadaje jednak ćwiczeniom tego typu całkiem nowy wymiar . Składa sie na to kilka czynników. Po pierwsze, wyjątkowe właściwości wody sprawiają, że jest to trening bezpieczny i efektywny oraz dostępny dla wszystkich. Po drugie, aqua aerobik to świetna zabawa. Ponadto zanurzenie daje poczucie prywatności, podczas gdy wciąż możemy cieszyć się treningiem w grupie.

Woda - sprzymierzeniec fitnessu
Umiejetność odpowiedniego wykorzystania właściwości środowiska wodnego podczas zajęć jest kluczem do sukcesu aqua aerobiku. Woda oddziałuje na zanurzone ciało na wiele sposobów - organizm reaguje na jej temperaturę , ciśnienie, odczuwa lepkość i napiecie powierzchniowe. Dodatkowo podczas ruchów w wodzie występuje opór związany z tarciem. Przy doborze ćwiczeń do lekcji aqua aerobiku istotna jest też siła wyporu, która powoduje pozorną utratę cieżaru ciała. Człowiek o wadze 70 kg w wodzie waży około 6 kg. Siła wyporu wpływa bowiem na odciążenie ciała, co ułatwia wykonywanie awiczeń. W zależności od głębokości zanurzenia, ułożenia ciała w wodzie i kierunku wykonywania ruchu możemy mówić o ćwiczeniach w warunkach odciążenia, ćwiczeniach wspomagających i ćwiczeniach z oporem. Na ciało zanurzone w wodzie działa również ciśnienie hydrostatyczne, które wywiera duży wpływ na ruchy klatki piersiowej (ułatwiając wydech i powodując opór przy wdechu) oraz jamy brzusznej. Wielkość ćwiczenia hydrostatycznego zależy od głebokości zanurzenia. Siła wyporu i ciśnienie hydrostatyczne zmniejszają do minimum prace statyczną mięśni, konieczną do utrzymania pionowego ułożenia ciała oraz wpływają na odciążenie stawów i kręgosłupa. Umożliwia to dłuższe wykonywanie ruchów, które na lądzie znacznie szybciej powoduje zmęczenie. Podnosi także bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń.

 

 


Prosimy o przynoszenie na zajęcia : czepek kapielowy. 
Wymagamy telefonicznego potwierdzenia przyjścia na zajęcia , szczególnie dotyczy to osób przychodzących pierwszy raz na zajęcia , związane to jest z ograniczoną ilościa miejsc w grupach.

Zajęcia odbywają się w basenie   - Sp  nr 5 w Czeladzi ul. Lwowska 2

W miesiącach lipiec - sierpień zajęcia nie odbywają się.

 

 

Dobry dojazd z Będzina, Dabrowy Górniczej, Sosnowca

 

Zapraszamy!!!

 

Ip-Vfzlz3zA
Millenium Centrum Sportu 41-253 Czeladź ul. Rzemieślnicza 14
tel: +48 508 773 419 email: milleniumcentrum@gmail.com
stat4u